• 55247789 (051)
  • info {at} rayanteam.ir

داستان رایان

همزمان با آغاز پاییز 1383 جمعی از فارغ التحصیلان رشته های سخت افزار، نرم افزار و مدیریت گرد هم آمده و با عنوان گروه تجارت ایران (Iran Trade Group) شروع به فعالیت در حوزه تجارت الکترونیک نمودند. در آن زمان که هنوز طراحی سایت و ارایه خدمات و محصولات بصورت آنلاین چندان در ایران شناخته شده نبود و حتی دسترسی به اینترنت با چالش های فراوانی روبرو بود، این گروه توانستند بر پایه مهارت علمی و آکادمیک خود و با استفاده از تجارب برخی شرکت های اروپایی در این زمینه، عملیات تحقیقاتی و پایه ای موثری را انجام داده و بتدریج وارد مرحله اجرایی و عملیاتی تجارت الکترونیک به معنای واقعی شوند. از اولین و مهمترین افتخارات این مجموعه همین که نقش کوچکی در رشد و تعالی فرهنگ و راهکارهای تجارت الکترونیک در کشور عزیزمان ایفا نمود و در همان سالها که تجارت الکترونیک واژه ای ناآشنا و گاها غیرممکن در ایران تلقی می شد، این گروه توانست تعداد زیادی از تولیدکنندگان و ارایه کنندگان خدمات را وارد این مسیر مهیج و موثر نماید.

در سال 1385 این گروه یکی از اولین سیستم های مدیریت محتوا (CMS) را در کشور ایران عرضه نمود. CMS که آغاز تحولی عظیم در عرصه طراحی وب سایت بود، مورد توجه شرکت های نرم افزاری ایران نیز قرار گرفت و برخی از شرکت ها اقدام به ترجمه و تغییر ساختار گرافیکی CMS های خارجی و عرضه آن نمودند اما معدود بودند شرکت هایی که این محصول را کاملا به شیوه و مطابق با نیاز بازار ایران از پایه طراحی و تولید نمودند. این گروه محصول کاملا ایرانی و تامین کننده نیاز بازار را در آن زمان با نام RayanCMS معرفی کرد. استقبال چشمگیر و قابل توجه مشتریان گروه تجارت ایران از این محصول باعث شد تا دیگر همه این گروه را با نام رایان بشناسند چراکه محصول محبوب این مجموعه سیستم مدیریت محتوای رایان نام داشت.

اقبال محصول ویژه ای همچون RayanCMS و ارایه راهکارهای پیام کوتاه با عنوان RayanSMS باعث شد تا بیش از پیش این گروه در بین مشتریان یا عنوان رایان شناخته شود و این روند باعث شد در زمستان سال 1387 تصمیم مدیران گروه بر این شود تا ضمن ایجاد تحولات در تکنولوژی و راهکارهای قابل ارایه به مشتریان، عنوان این مجموعه به تیم فنی مهندسی رایان (RayanTeam) تغییر کند و از ابتدای سال 1388 و همزمان با بهار طبیعت، فصل تازه ای در این مجموعه آغاز شد.

تیم فنی مهندسی رایان با اتکا به تجارب ارزشمند خود در سال های گذشته و بهره مندی از منابع انسانی متخصص و تغییر رویکردهای مدیریتی از ابتدای سال 1388 اقدام به انجام خدمات خاص و ویژه ای نمود. تغییر رویکرد مبنی بر آن بود که بجای پیگیری سبک و سیاق سایر شرکت های نرم افزاری، کیفیت و به روز بودن را قربانی افزایش بر تعداد مشتریان ننماید. رویکردهای پژوهشی بیش از پیش در این مجموعه جای خود را باز کرد و بیشتر انرژی منابع انسانی مجموعه صرف تحقیق بر روی تکنولوژی ها و راهکارهای نوین و آینده تجارت الکترونیک و همچنین ارایه خدمات خاصی در این حوزه به مشتریان فعلی گردید. بالا بردن سطح کیفی و فنی خدمات و ارایه راهکارهایی متفاوت بازخورد مطلوب و سریعی را برای رایان به همراه داشت.

توجه ویژه رایان به همگام بودن با دنیای فناوری اطلاعات روز دنیا باعث شد تا این مجموعه مشتریان ویژه ای را در خاورمیانه و اروپا جذب خدمات با کیفیت و ارزان خود نماید و بتدریج بیشتر پتانسیل های این مجموعه متوجه مشتریان و بازار خارجی و صادرات خدمات گردید.

در سال 1391 با توجه به اینکه تیم رایان کمی از بازار داخلی فاصله گرفته بود، مدیران بر آن شدند تا ضمن حفظ مشتریان برون مرزی، پیوند دوباره ای با بازار داخلی داشته و از تجارب ارزشمند حاصل از همکاری با شرکت های نرم افزاری اروپایی، در داخل کشور نیز بهره کافی را ببرند. در نهایت این سازمان با تشکیل و ثبت رسمی مجموعه ای جدید و مستقل با نام شرکت فناوری اطلاعات رایان در ایران، فعالیت دوباره ای را در بازار داخلی آغاز نمود.

اکنون شرکت فناوری اطلاعات رایان مجموعه ای است که بیش از 10 سال در حوزه وب و فناوری اطلاعات در بازارهای داخلی و خارجی، مجموعه ای از محصولات، خدمات و راهکارهای نوین را در زمینه های زیر ارایه می نماید:

  • سیستم مدیریت محتوا (CMS) در نسخه های شخصی، شرکتی و پورتال های سازمانی

  • فروشگاه اینترنتی و ارایه راهکارهای تجارت الکترونیک

  • بهینه سازی سایت در موتورهای جستجوگر

  • دیجیتال مارکتینگ و مدیریت تخصصی شبکه های اجتماعی

  • تحقیقات بازارسنجی، بازارسازی و بازاریابی و تهیه پلن های تجاری و تبلیغاتی

  • تحلیل، مشاوره، اجرا، توسعه و پشتیبانی پروژه های خاص و سفارشی تحت وب

  • تامین سرویس های اختصاصی امن ثبت دامنه و میزبانی وب و ارایه راهکارهای مالکیت معنوی و تجاری پروژه های تحت وب

  • طراحی، اجرا، پشتیبانی و توسعه انواع شبکه و سیستم VOIP

  • اجرای پروژه های واقعیت افزوده (Augmented Reality)